Nie znam chyba nikogo, kto tak bardzo lubiłby sprzątanie, że bez problemu poświęcałby na nie całe dnie i nie denerwował się, gdy coś przedłuża się w nieskończoność. Niezależnie od tego, czy lubimy sprzątać czy też nie, istnieją łatwe sposoby na skrócenie i ułatwienie domowych porządków.

1. Okna i szklane powierzchnie

Myjka do okien to gadżet, który możemy kupić już za około 150 zł i który znacznie usprawni i umili nam czyszczenie wszelkich powierzchni szklanych. Wraz z nią umycie okna zajmie nam nie więcej jak parę minut, a spędzające sen z powiek smugi odejdą do lamusa. Urządzenie jest lekkie i posiada wydajną baterię, dzięki czemu można wygodnie pracować bez konieczności podłączenia urządzenia do źródła prądu.

2. Fugi

Fugi to idealne miejsce do rozwoju bakterii i gromadzenia się brudu. Ciężko je doszorować tradycyjnymi metodami, jednak ich wyczyszczenie pójdzie nam o wiele szybciej, gdy zastosujemy myjkę ciśnieniową z wąską końcówką. Niektóre myjki mają dodatkowo specjalny pojemnik na detergent, co jeszcze podniesie wydajność sprzątania.

3. Dywany

Ratunkiem dla zabrudzonych i pełnych alergenów dywanów są odkurzacze z funkcją prania. Dzięki nim usuniemy nawet trudne zabrudzenia, bez przemaczania powierzchni.

4. Tapicerki

Do prania i odświeżania tapicerek nada się świetnie specjalny proszek, który nie dość, że jest łatwy w aplikacji, to jeszcze skuteczny.

5. Segregacja śmieci

Segregowanie śmieci to ostatnio bardzo popularny temat. Aby ułatwić sobie pracę można zaopatrzyć się w wygodny kosz (np. obrotowy z kilkoma pojemnikami). Dzięki niemu szybko znajdziemy odpowiedni pojemnik i tym samym skrócimy czas potrzebny na segregację.

5 Komentarze
 • autor
  Mała2532
  Opublikowano 10 stycznia 2017 07:26 0Likes

  Myjka ciśnieniowa karchera jest the best!

  • autor
   PSadmin
   Opublikowano 20 stycznia 2017 13:49 0Likes

   To prawda, czyszczenie parowe naprawdę świetnie działa i jest przyjazne dla naszego zdrowia. Nie trzeba używać do sprzątania chemii 🙂

 • autor
  Nowa
  Opublikowano 11 stycznia 2017 08:24 0Likes

  Okna dobrze się poleruje starą pończochą

 • autor
  Tomek
  Opublikowano 11 stycznia 2017 20:42 0Likes

  Najlepiej zatrudnić sprzątaczkę 😉

  • autor
   PSadmin
   Opublikowano 20 stycznia 2017 13:55 0Likes

   Tomek dobrze mówisz, tylko nie każdy może sobie na to pozwolić. Niestety czasami trzeba samemu zakasać rękawy 😉

Dodaj komentarz