Powszechnie uważa się, że wykonywanie zawodów stricte fizycznych, nie wymaga od kandydatów żadnych kompetencji oraz certyfikatów potwierdzających ich umiejętności. Choć w wielu przypadkach opinie te mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, to większość pracodawców zatrudniając osoby do prac fizycznych, ceni ich udokumentowane kwalifikacje zawodowe.

Doskonałym przykładem wykwalifikowanego pracownika fizycznego jest popularny zawód sprzątaczki. W naszym kraju zawód ten nie jest jeszcze tak doceniany, jak w krajach Europy Zachodniej, aczkolwiek z roku na rok coraz większa liczba osób stara się podnosić kwalifikację w tej dziedzinie.

Kursy i szkolenia dla pracowników sprzątających coraz częściej przeprowadzane są wewnątrz firm oferujących usługi sprzątające. Firmy te oferują pracownikom tzw. kursy fachowego sprzątania, po których uczestnicy otrzymują odpowiedni certyfikat. Wbrew pozorom wiedza wyniesiona z kursu jest niezbędna do fachowego, a przede wszystkim bezpiecznego wykonywania zawodu sprzątaczki.

Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego stosowania chemikaliów oraz profesjonalnego sprzątania każdych powierzchni. Ponadto program kursów dotyczy również tematyki organizacji pracy w firmach sprzątających oraz dokładnej kalkulacji oferowanych usług.

Ukończony kurs nie tylko pozwala absolwentom poznać tajniki fachowego wykonywania zawodu, ale również dostarcza im niezbędnej wiedzy merytorycznej na temat założenia własnej działalności, prowadzenia firmy sprzątającej, oraz zatrudniania wykwalifikowanych pracowników, których praca satysfakcjonuje zleceniodawców.

Dodaj komentarz