Niedawno, przerzucając jeden kanał telewizyjny za drugim w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego programu lub filmu natknęłam się na odcinek serialu „Usterka”, w którym tym razem przedstawiano pracę osób sprzątających mieszkania prywatne. Lubię tego typu programy, dlatego zaprzestałam dalszych poszukiwań czegoś ciekawego do obejrzenia i skupiłam się na akcji przedstawionej w tym odcinku Usterki.

Odcinek miał na celu pokazanie, że znalezienie kompetentnej i uczciwej osoby, która dokładnie wysprząta nam mieszkanie i do tego nie policzy jak za zboże jest bardzo trudne. Niemal każdy pracownik sprzątający pokazany w odcinku zrobił jakiś błąd lub zachował się skandalicznie. Na pokuszenie sprzątaczom reżyser programu zostawił złoty pierścionek leżący za kanapą i niestety część pokazanych pracowników nie miała oporów ukraść znalezioną błyskotkę. Jedynie jedna osoba była na tyle uczciwa, że natychmiast odłożyła pierścionek na miejsce i poinformowała właścicielkę mieszkania o zgubie.

Ciekawe czy w moim mieście, pracownik sprzątaczka Toruń, osoby trudniące się sprzątaniem domów prywatnych są równie niekompetentne jak te przedstawione w programie. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie, że powierzam komuś mieszkanie do sprzątnięcia, a ten nie tylko wykonuje swoją pracę po łebkach i niedokładnie, a do tego jeszcze mnie okrada. Jeśli kiedyś przyjdzie mi coś takiego zrobić to chyba zamontuję ukrytą kamerę i sprawdzę czy wszystko jest OK.

Dodaj komentarz