Praca w zawodzie pracownika utrzymania czystości potrafi być prawdziwym utrapieniem, co powie wam każdy, kto kiedykolwiek miał wątpliwą przyjemność przepracować choć jeden dzień na tym stanowisku pracy, pracownik sprzątaczka Kraków. Czasem, po bardzo ciężkim dniu mam wrażenie, że wykonywany przeze mnie zawód nie ma żadnych zalet, a jedynie same wady, co jest oczywistą nieprawdą, bo kto zgodziłby się pracować na stanowisku, które jest tylko i wyłącznie złe?

Gdyby się tak głębiej zastanowić, to byłabym w stanie wymienić podstawowe wady i zalety, jakie moim zdaniem charakteryzują pracę sprzątaczki. Wad na pewno jest więcej, jednak jakieś zalety też da się znaleźć. Oczywiście wszystko zależy jeszcze od tego gdzie pracujemy i jak – akurat ja sprzątam w prywatnych domach moich zleceniodawców, jednak wiele sprzątaczek ma umowy o pracę i pracuje w firmach.

Praca sprzątaczki jest w moim odczuciu na pewno bardzo ciężka. Codzienna fizyczna praca daje się we znaki nawet najgorszym, bo sprzątając jest się cały czas w ruchu – a to się człowiek schyla, a to klęczy, a to sięga po coś położonego wysoko. Trzeba się dużo naskakać, a pieniądze są za to słabe. Moje miesięczne zarobki zależą od tego ile godzin w ciągu danego miesiąca przepracuję. Czasem uda mi się zarobić nawet 1500 zł, czasem niespełna tysiąc. Do tego praca sprzątaczki nie jest zajęciem zbyt atrakcyjnym – nikt z własnej woli nie chciałby sprzątać po kimś innym.

Z drugiej strony pracując jako sprzątaczka przynajmniej mam pracę. Pracuję w pomieszczeniach zamkniętych, w cieple i suchości. Moje godziny pracy nie są stałe, dzięki czemu mogę i się wyspać i załatwić coś na mieście. Czasem zdarza się, że między jednym zleceniem, a drugim, mam parę dni wolnego, w których mogę wypocząć.

Dodaj komentarz