Zawód sprzątaczki należy chyba do najprostszych stanowisk, niewymagających przy tym właściwie żadnych kwalifikacji. Najważniejszym i chyba jedynym wymaganiem jest dobre zdrowie, a dokładniej rzecz biorąc brak nosicielstwa wszelkich chorób zakaźnych – potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi. Pracownicy tej profesji powinni posiadać aktualną książeczkę Sanepidu. Sprzątaczka powinna wykazywać się dobrą kondycją fizyczną. Powinna być dobrze zorganizowana, szybka, zwinna, a przy tym bardzo dokładna i rzetelna. Dobrze aby osobę ubiegającą się na to stanowisko cechowała także obowiązkowość, zaangażowanie i duże poczucie estetyki.

Na rynku, jak grzybów po deszczu przybywa profesjonalnych serwisów sprzątających. I to z ich usług najczęściej korzystają firmy. Drugą grupą są sprzątaczki z tak zwanego polecenia. Poczta pantoflowa spełnia tutaj największą rolę rekrutacyjną . Z tej grupy najczęściej korzystają osoby prywatne, poszukujące sprzątaczki do sprzątania domu. Poszukują oni osoby zaufanej, która ma bardzo dobre referencje. Potrafi nienagannie dbać o porządek, a przy tym jest uczciwa i godna zaufania.

3 Komentarze
 • autor
  Ludmiła
  Opublikowano 10 stycznia 2017 19:08 0Likes

  Najgorsze w pracy sprzątaczki jest to, że ludzie cie nie szanują

  • autor
   PSadmin
   Opublikowano 20 stycznia 2017 13:50 0Likes

   Ludmiła, głowa do góry. Uwierz, że jest całe mnóstwo ludzi, którzy bardzo sobie cenią pracę sprzątaczek. Trzeba tylko dobrze trafić.

 • autor
  Małgorzata
  Opublikowano 21 stycznia 2017 11:45 0Likes

  Ja pracuje jako sprzątaczka w przedszkolu. Dzieciaki mnie uwielbiają, a rodzice też są bardzo mili (oczywiście z wyjątkami). Ta więc zależy gdzie się trafi.

Dodaj komentarz