Zakres obowiązków pracownika sprzątającego

Każdy zainteresowany podjęciem pracy w zawodzie pracownika sprzątaczki zastanawia się zapewne jak szeroki zakres obowiązków dotyczy tego stanowiska pracy, pracownik sprzątaczka Chorzów. Poniżej przedstawiono przykładowy spis zadań osoby zatrudnionej jako osoba sprzątająca:

31. Utrzymywanie w należytej czystości przydzielonych do sprzątania pomieszczeń, najbliższego otoczenia przed wejściem do budynków oraz pomieszczenia do przechowywania urządzeń i środków przeznaczonych do sprzątania, tj.:

Poszczególne czynności powinny być wykonywane z taka częstotliwością, aby przydzielone do sprzątania pomieszczenia i teren przed wejściem do budynków, były utrzymane w nienagannym porządku i czystości.

2. Właściwe i oszczędne używanie powierzonego sprzętu i środków potrzebnych do utrzymania czystości.

3. Zgłaszanie przełożonemu zauważonych awarii, uszkodzeń w urządzeniach i pomieszczeniach.

4. Współpraca z drugim pracownikiem sprzątającym, a także z użytkownikami pomieszczeń poprzez natychmiastowe reagowanie na bieżące potrzeby przez nich zgłoszone.

6 responses on Zakres obowiązków pracownika sprzątającego

  1. Tyle obowiązków!!! Ciekawe ile metrów??? Jeszcze do czyszczenia sprzęt komputerowy??? Przepisy Bhp na to zezwalaja??? Straszne!!!! Gdzie jest PIP??? A za zastępstwo to chyba wypadało by zapłacić!!!! Niewolników mamy w tym kraju mnóstwo.

  2. Czy mycie brudnych naczyn zostawionych przez pracownikòw w umywalkach pokojowych też należy do obowiązkòw osoby sprzątającej? Bardzo proszę o odpowiedź.

    1. Jeżeli od początku nałoży się taki obowiązek a pracownik się zgodzi, to nie widzę problemu. Jeśli pracownik się z tym nie zgadza, to niech zmieni pracę

  3. Biuro 100m2 ale tylko tylko 2 pracowników , sprzątam 1x w tygodniu czyli 4x w miesiącu , (odkurzanie , mycie podłóg , kurze , zajmuje mi to ok. 1 godz) dostaję 200 zł. Czy to dobra stawka ? Nie orientuję się w tym temacie . Proszę napiszcie .

    1. Maju, stawki za sprzątanie są bardzo różne, zależą od zakresu obowiązków. Z tego co napisałaś (ile pracy wkładasz i ile czasu poświęcasz), to Twoje zarobki są na bardzo przyzwoitym poziomie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *